Het nieuwe jaar begon dit keer met een winters karakter. Het was een prachtig winters plaatje wat we te zien kregen. Dit heeft echter ook een keerzijde. Door de gladdigheid hebben we op 8 januari de Doarpskeamer moeten annuleren. Het is toch wel van belang dat iedereen heel blijft. Terwijl ik dit stukje schrijf smelt de sneeuw weer weg en dat gaat best snel met een temperatuur ruim boven het vriespunt.

De Doarpskeamer Nij Baerderadiel wenst eenieder een heel goed, gezellig, creatief en vooral gezond 2026 toe. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst die gezellig bezocht werd hebben we met elkaar hierop een toost uitgebracht.

En waar kijken we nog op terug:

Rinske de Boer en Marianne Dirckx hebben dit keer drie groepen in totaal 22 dames begeleid met het maken van een prachtig kerststukje. Heel sfeervol allemaal. Voor Rinske en Marianne was het hard werken, chapeau dames. Het is iedere keer toch weer iets nieuws.

Tijdens de creamiddei is er door een groep een dienblaadje met mozaïek versierd. Heel geconcentreerd werd er gewerkt. De resultaten waren er ook naar.

De UP gesprekken zijn ook mooi bezocht. Wederom waren het mooie gesprekken. Het gesprek van de eerste dinsdag van de maand met als thema durf is door de weersomstandigheden naar de tweede dinsdag verplaatst. Dat getuigt ook van durf zeg maar. Gelukkig is daar dan alle begrip voor.

De sjoelcompetitie heeft de vierde ronde ook al achter de rug. Als je nog niet eerder bent geweest ben je geen kanshebber meer. Kom gerust langs als je toch een keer wilt proberen.

En dan nog even aandacht voor de volgende drie dingen.

Tot 10 februari kun je je opgeven voor de high tea op 17 februari. De kosten bedragen € 5,00 dit inclusief heerlijke hapjes en twee consumpties. Mis het niet!

Ben je nieuwsgierig hoe de Mantgumers in 1811 aan hun familienaam zijn gekomen? Theo Kuipers verzorgt hierover een lezing op 12 februari.

Tijdens voorjaarsvakantie is er op 26 februari een kinderknutselactiviteit. Ria vd Werf gaat met de kinderen iets leuks maken. Opgeven is hiervoor noodzakelijk zodat er voldoende materialen beschikbaar zijn. Dit moet uiterlijk voor 17 februari worden gedaan.

Volg ons op facebook, daar laten we zien wat er allemaal komt. FB: Doarpskeamer Nij Baerderadiel of sluit je aan bij de Whatsapp groep ‘Agenda Doarpskeamer’. Het is dan wel nodig dat je het GSM nummer doorgeeft aan één van de vrijwilligers zodat je kunt worden toegevoegd.

De Doarpskeamer Nij Baerderdadiel is een plek om elkaar te ontmoeten, om mee te doen, te leren en als je vragen hebt dan kun je er ook terecht. De maatschappelijk werkers van Amaryllis zijn niet meer standaard aanwezig tijdens de openingsmomenten, er kan wel een afspraak worden gemaakt en dan kan het gesprek in de Opkeamer worden ingepland.

Heb je nog wensen of zou je willen dat we ….. organiseren. Geef het door. Wij organiseren graag iets waar ook behoefte aan is.

Karin van Beest

Coördinator Doarpskeamer Nij Baerderadiel